Otel mimarisindeki yeni trendler nasıl olmalı?

3 gün önce

AE Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı Mimar Ahmet Erkurtoğlu otel mimarisine dikkat çekerek, hangi otele hangi mimari tipinin uygun olacağını açıklıyor. Erkurtoğlu, mimari detaylar sayesinde otellerin hem doluluk oranlarını artırabileceğini hem de işletme maliyetlerini düşürebileceklerini belirtiyor.

TYD turizmcileri bir araya getirdi

3 gün önce

Turizm Yatırımcıları Derneği’nin yeni dönem yönetimi tarafından düzenlenen davette turizm sektörü bir araya getirdi.

TÜROB’dan Kayserili turizmcilerle işbirliği

3 gün önce

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Genel Müdürü İsmail Taşdemir, Erciyes’in son teknoloji tesisleri, sosyal imkanları ve pistleriyle tam bir Avrupai kayak merkezi olduğunu belirterek, “TÜROB olarak bu potansiyelin ülkemize sağlayacağı katkının artması ve kış turizmini geliştirmek için derin bir işbirliğine hazırız” dedi.

İstanbul'un yeni turizm merkezi Katar’da tanıtıldı!

3 gün önce

İstanbul‘un ve bölgenin en önemli turizm merkezlerinden biri olacak İstanbul Turizm Merkezi, ilk kez Expo Turkey By Qatar fuarında tanıtıldı. DATİ Yatırım Holding’in iki milyar ABD Dolarına yaklaşan yatırımları ile gerçekleştirilen ve Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından projelendirilen dev kompleks yaklaşık 500 bin metrekare bir alan üzerinde geliştiriliyor.

Bodrum Balıkçısı yaza hazır

3 gün önce

Cennet Koyu’nda zeytin ağaçları ve mis kokulu çam ormanlarının çevrelediği Mandarin Oriental, Bodrum, yaz sezonu için tüm yenilikleriyle misafirlerini bekliyor. Konuklarına lüks ama samimi bir seyahat deneyimi yaşatan Mandarin Oriental, Bodrum, lezzet duraklarıyla da eşsiz anlar vadediyor.

Barut Hotels en itibarlı otel seçildi

3 gün önce

Markaların güvenilirlik ve saygınlıklarını araştıran Türkiye İtibar Endeksi’ne göre Barut Otelleri turizm sektöründe ülkemizin en itibarlı üç otelinden biri seçildi.

Metro Horeca günleri başlıyor

3 gün önce

Metro Toptancı Market’in gastronomi profesyonelleri ile sektördeki yenilikleri, global gastronomi trendlerini ve profesyonel müşterilerine sunduğu çözümleri buluşturduğu Horeca Günleri üçüncü yılını kutluyor. 21 Nisan’da İstanbul’dan başlayacak olan Horeca Günleri, 12 Metro mağazasını dolaşacak.

Sosyal medyanın kalbi bu kez Antalya’da atacak

3 gün önce

Antalya 29 ülkeden dünyaca ünlü 70 sosyal medya fenomenini ağırlamaya hazırlanıyor. İstanbul’da gerçekleşen, Gloria’nın ev sahipliğinde ve 360 Beyoğlu’nda düzenlenen INFLOW Travel Summit 2017 After Partisi’nin hemen ardından, sosyal medyayı yöneten bu özel grup, 20-23 Nisan tarihlerinde Antalya’da Gloria Hotels & Resorts’ün konuğu olacak.

TUI İstanbul satışlarını durdurdu

4 gün önce

TUI Hollanda ve KRAS, son dönemlerde İstanbul’da tatilini geçiren müşterilerin karşılaşmış olduğu nahoş olaylar ve yaşanan her hadisenin-huzursuzluğun sıkıntılı bir süreç ve yoğun bir işlem yaratmış olduğunu gerekçe göstererek İstanbul paket tur satışlarını geçici olarak durdurdu.

Tanıtımda Antalya şemsiyesi modeli

4 gün önce

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, "Bazen Alanya, Manavgat, Antalya ayrı ayrı tanıtılıyor. Antalya üst şemsiyesi çok önemli. Bugün Türkiye markasından çok Antalya ismi önde. Bunun için Antalya şemsiyesi adı altında bundan sonra şehri tüm bölge olarak tanıtmayı hedefledik. Önümüzdeki yıllardaki fuarlarda da bu şekilde tanıtıma geçeceğiz" dedi.

Almanya pazarında umutlar son dakikaya kaldı

4 gün önce

TÜROB, ITB Berlin Fuarı sonrasında Almanya pazarına yönelik değerlendirme raporunu yayınladı. Raporda, bu yıl bu pazarda sıkıntıların süreceği, ancak yine de ‘son dakika’ hızlanmasının ihtimal dahilinde olduğu belirtildi.

TÜROB’dan TYD’ye destek ziyareti

4 gün önce

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Timur Bayındır, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD) Başkanlığı’na seçilen Oya Narin'i makamında ziyaret ederek tebrik etti.

Elite World Hotels yurtdışında büyüyecek

4 gün önce

Elite World Otelleri grubu, yatırımda yüzünü yurtdışına döndü. Grubun CEO’su Ünsal Şınık, “Berlin, Münih, Viyana ve Budapeşte’ye yatırım niyetimiz var. Birçok yere baktık, bakıyoruz” dedi.