Ünlü tasarımcı Çin'de otel açıyor

2 gün önce

Chanel ve Fendi’nin kreatif direktörü, ünlü tasarımcı Karl Lagerfeld, kendi otelini açmaya hazırlanıyor. 270 odalı, lüks ve konforu öne çıkaran otel 2017’de Çin’de açılacak.

Kaf Konak Butik Otel'in 100 yıllık öyküsü

2 gün önce

Sadece bir restorasyon projesi olmaktan çok daha öte, Bartın’ın sosyo-ekonomik durumuna da katkı sağlayan Kaf Konak, iki girişimci kadının hem çocukluk anılarına yaptıkları yolculuğun, hem de bir kente dair kurdukları hayallerin sembolü olarak vücut bulmuş.

Divan Bebek baştan sona yenilendi

2 gün önce

Divan Brasserie Bebek ve Divan Bebek Patisserie sonbahara yenilenen yüzü ile merhaba diyor. Dekorasyonuyla birlikte menüsünü de yenileyen Divan Brasserie Bebek terasta İstanbul Boğazı’na karşı keyifli bir yemek, Divan Bebek Patisserie ise tatlı bir kaçamak için konfor, şıklık ve lezzeti bir arada sunuyor.

Kastamonu’yu 2 Saatte Gezmek...

2 gün önce

Ankara’dan Karadeniz sahillerine gitmek için Kalecik, Çankırı’yı geçip akşamın ilerleyen saatlerinde Ilgaz dağlarını karanlıkta aşıp Kastamonu'ya ulaşıyoruz. Önce nehir tarafından bölünmüş şehirde merkeze doğru giderken Yol kenarında ışıl ışıl kalabalık bir restoran önünde duruyoruz.

Spor turizminden tehlike sinyalleri geliyor

2 gün önce

Antalya bölgesinde bu yıl spor turizminin kaybedildiğini söyleyen Enda Tours Genel Müdürü Recep Şamil Yaşacan, "Spor turizmi her geçen yıl kan kaybediyor, geçen yıl Rusya takımları Antalya’ya gelmedi, bu yıl da Avrupa takımları buna eklendi" dedi.

Türk turizmi 2016'da ne kadar kaybetti?

3 gün önce

Yaklaşık 2 yıldır süren turist sayısındaki düşüş, Türkiye’nin turizm gelirlerinde erimeye yol açtı. Talepteki düşüş ise, yaklaşık 2 yıldır sürüyor.

Antalya turizminin kaybı en az 5 Milyar Dolar

3 gün önce

Rusya ile yaşanan uçak krizi sonrası turizm sektörünün bu yılki ekonomik kaybını değerlendiren Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık, "Minimum 5 Milyar Dolar gelir kaybı olacak" dedi.

Ankara sağlık turizmini seçmeli

3 gün önce

Haymana'daki Doktorun Oteli Genel Müdürü ve Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) Sağlık Turizmi Komisyonu Başkanı Ali Cenk Yorulmaz, Ankara'nın medikal turizm, termal turizm ve yaşlı (geriatrik hasta) turizmi açısından lider kent olabileceğine dikkat çekti.

Akfen GYO Genel Müdürlüğü'ne Sertaç Karaağaoğlu atandı

3 gün önce

Türkiye’nin sadece şehir otelciliği konseptine odaklı ilk ve tek gayrimenkul yatırım ortaklığı olan Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın (GYO) Genel Müdürlüğü’ne, bankacılık kökenli Sertaç Karaağaoğlu getirildi.

İstanbul’u yeniden moda yapmalıyız

3 gün önce

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Timur Bayındır, bu yılın en merak edilen filmlerinden biri olan Inferno’nun hikayesinin bir kısmının İstanbul’da geçmesinin Türk turizm sektörü için tanıtım fırsatı oluşturabileceğini kaydetti.