Kaplıcada kalanlara SGK desteği

2 gün önce

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), yayınladığı tebliğle 246 kaplıca tesisindeki tedavilere ait yol, gündelik ve refakatçi giderlerini karşılayacağını açıkladı.

Eski Bodrum'u istemiyorum

3 gün önce

Turizm sezonu hazırlıklarının aralıksız sürdüğü Bodrum'da, Belediye Başkanı Mehmet Kocadon önderliğinde turizmi destekleyecek önemli bir adım atıldı. Son yıllarda oluşan yabancı turist açığının yerli turist ile kapatılabileceğini söyleyen Başkan Kocadon'un projesi olan Bodrum Tırı yollara çıktı.

İsveçli Turistler Antalya’ya akın etti

3 gün önce

Detur İsveç’ten yılın ilk turist kafilesini yurda getirdi. 189 İsveçli turistle Stockholm’den Antalya’ya gelen sezonun ilk uçağını pist başında itfaiye araçları su takıyla karşıladı.

Rus Başkonsolos'tan Alanya'ya övgü

3 gün önce

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu'nun daveti üzerine Alanya'ya gelerek bir dizi temaslarda bulunan Rusya'nın Antalya Başkonsolosu Oleg Rogoza, Alanya otellerinin hizmet kalitesiyle benzersiz olduğunu söyledi.

Tur operatörleri sözleşmesinde çok önemli düzenleme

3 gün önce

Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği GETOB, Türk tur operatörlerinin İngiliz tur operatörleriyle yaptıkları anlaşmalarda bundan böyle, "Anlaşmazlık Halinde Türkiye Mahkemeleri Yetkilidir” ibaresi konulması konusunda anlaşmaya varıldığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan turizmcilerle buluştu

3 gün önce

Bir dizi açılış için turizmin başkenti Antalya’ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜROFED Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık ve AKTOB Başkanı Erkan Yağcı ile bir araya geldi.

Karadeniz'de artan yatak hacmi tehlike sinyali veriyor

3 gün önce

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Timur Bayındır, “Özellikle Karadeniz'de artan yatak hacminin iyi analiz edilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Yatırımların sağlıklı bir alan çalışması yapılmadan hayata geçirilmesi, iş verimliliğini düşürürken, rekabet koşullarında da dengesizliğe sebep olmaktadır" dedi.

Kilit Global otellerinde misafir memnuniyeti eğitimi

4 gün önce

Türkiye’nin çeşitli turizm destinasyonlarında yer alan 16 otelle en yaygın yerli otel zinciri Kilit Hospitality Group (KHG) çalışanları ve yöneticilerine 2 gün süren bir programla Takım Çalışması ve Takım Koçluğu eğitimi verildi.

Sezonun ilk İskandinav turist kafilesi geliyor

4 gün önce

Detur, İsveç’ten yılın ilk turist kafilesini yarın yurda getiriyor. Stockholm’den Antalya’ya gelecek 2017’nin ilk Detur uçağı 189 İsveçli turisti taşıyacak. Antalya’ya saat 14.45’de inecek sezonun ilk İsveç uçağını pist başında itfaiye araçları su tagı yaparak karşılayacak.

Belek'te silahların gölgesinde tatil

4 gün önce

Antalya'nın Serik İlçesi'ne bağlı Belek turizm merkezinin silahlı özel güvenlik görevlileri tarafından korunmasını kapsayan protokol imzalandı.

Travel Expo Ankara başladı

4 gün önce

Turizm sektöründe faaliyet gösteren firmaları bir araya getiren "Travel Expo Ankara 2017 Turizm Fuarı" renkli etkinliklerle kapılarını açtı. 23 Mart'ta başlayan fuar, 26 Mart'ta sona erecek.

Bulgaristan ile Türkiye arasında turizmde işbirliği

4 gün önce

Turizm Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Avrupa Birliği (AB) fonları tarafından finanse edilen Bulgaristan-Türkiye IPA Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında gerçekleştirilen bir projeyle Burgaz-Haskovo (Hasköy)-Yanbol-Kırklareli-Edirne güzergahında en az iki tane turistik ürün geliştirileceği belirtildi.

ILEA’nın gücünü Türkiye’nin lehine çevireceğiz

4 gün önce

Uluslararası etkinlik kuruluşlarından ILEA Türkiye Bölümü (Turkey Chapter) Başkanı Meltem Tepeler, sektörün zor bir dönemden geçtiğini belirterek “Bu durumu değiştirmek için bağlı bulunduğumuz uluslararası iletişim ağının gücünü kullanıp Türkiye’nin lehine çevireceğiz” dedi.

Skal İstanbul Kulübü üyeleriyle buluştu

4 gün önce

Skal International İstanbul Kulübü tarafından her ay geleneksel olarak düzenlenen öğle yemeği Fairmont Quasar İstanbul Hotel’inde üyelerin katılımıyla gerçekleşti.