Yabancı turizmciler Beyoğlu'nu gezdi

2 gün önce

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen 20 kişilik hosted buyer ekibini Beyoğlu'nda misafir etti. Misafirlerine Beyoğlu'nun turistik yerlerini gezdiren Demircan, Beyoğlu'nun turist çekmesi adına yapmış olduğu çalışmaları da anlattı.

Antalya Alman turisti geri istiyor

2 gün önce

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel başkanlığındaki heyet, kentin 2017 sezonu tanıtımlarına Almanya’nın Frankfurt kentinden başladı. Türk ve Alman basın mensuplarıyla kahvaltıda buluşan heyet, Antalya’daki turizm faaliyetleri ve 2017 sezonuyla ilgili kampanyalar hakkında bilgi verdi.

2017’de turizmde artış bekliyoruz

2 gün önce

Türk Hava Yolları ile Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress Genel Müdürü Jens Bischof, SunExpress’in turizm sanayide Türkiye pazar liderliğini sağlamlaştırdığına işaret etti.

Rus turist Ruble'yle taksitli tatil yapacak

2 gün önce

Türkiye’de otel ve uçak rezervasyonları Ruble ile yapılabilecek. Uygulama Rus turistlerin kur riskini ortadan kaldırırken, taksitli ödeme de geliri düşük olanları dahi ülkeye çekecek.

ADRO Dünya Rehberler Günü'nü kutladı

2 gün önce

ADRO, Dünya Rehberler Günü nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelenk sunup saygı duruşunda bulundu. Akdağ, "Rehberler evlerine ekmek götüremez duruma geldi" dedi.

İthal sahte polisler turistleri soydu

3 gün önce

İstanbul'da giydikleri polis yelekleri yolda çevirdikleri turistlere kendilerini polis olarak tanıtan ve uyuşturucu araması yapacaklarını söyleyerek el çabukluğuyla paralarını çalan İran uyruklu 2'si kadın 5 kişi gözaltına alındı.

Özbekistan Turizm Bakanı’ndan yatırım daveti

3 gün önce

Türkiye Otelciler Birliği yönetimi ile görüşen Özbekistan Turizm Bakanı Kurbanovich, ülkede turizmin geliştirilmesi ve otel standartlarının geliştirilmesi gibi alanlarda Türkiye’nin tecrübelerinden faydalanmak istediklerini söyledi.

Antalya yüzünü Ortadoğu'ya çevirdi

3 gün önce

Antalya Valiliği, yeni sezon için Arap turistleri Antalya’ya çekebilmek için kolları sıvadı. Valilik himayesinde Suudi Arabistan’ın Cidde kentinde yedincisi düzenlenen turizm fuarına ilk kez katılan Antalya, Arap turistlerin kenti ziyaret etmeleri için tanıtım faaliyetinde bulundu.

Rus havayolu şirketinden İstanbul'a ek sefer

3 gün önce

Rusya’nın en büyük havayolu şirketi Aeroflot’un alt markası Rossiya havayolu şirketinin, 27 Mart itibarıyla St. Petersburg şehrinden pazartesi, çarşamba ve cuma günleri İstanbul’a düzenli seferlere başlayacağı belirtildi.

Bu karar otelcileri sevindirecek

3 gün önce

Günlük ev kiralayan emlakçılara büyük cezalar geliyor. Özellikle terör örgütleri ve fuhuş çeteleri tarafından rağbet gören günlük ev kiralama işinde gerekli bildirimde bulunmayan emlakçılara yardım ve yataklık etmekten ceza verilebilecek.

Gastronomi Turizmi Derneği kuruldu

3 gün önce

Nihayetinde üç değerli turizmci arkadaşımız emeklerini, güçlerini, gurme.jpgzamanlarını ayırarak Gastronomi Turizmi derneğini kurdular. Gürkan Boztepe, Ömer Kartın, Koraltan Saygın. Bu günlerde, Türk turizmine daha büyük iyilik yapılamazdı. Sevincim sonsuz, kendileri ile gurur duyuyorum.

Arap turist için 'Vergiden muaf' temsilcilik

3 gün önce

4 milyon civarı Arap turist ağırlayan Türkiye sayıyı 10 milyona çıkarmak için kolları sıvadı. Arap Turizm Örgütü temsilcilik hazırlığında. Arap turistlere önem veren Türkiye, Arapları getirmesi için dokunulmazlığı olan turizm temsilciliği açılmasına izin veriyor.

Rusya turistten sahil vergisi alacak

3 gün önce

Rusya’da bir süredir gündemde olan ve yakında uygulanmaya başlayacak "Sahil vergisi" ile ilgili ayrıntılar belli oldu. Rus hükümeti sahil bölgelerini ziyaret eden turistlerden 1 Mart 2017 tarihinden itibaren özel bir vergi alacak.