İspanya kahraman Türk'ü konuşuyor

2 gün önce

Barcelona'da yaşanan terör saldırısı sırasında 2 silahlı saldırganın Luna De İstanbul adlı Türk restoranına girdiği iddia edilmişti. Restoran sahibi Ercan Can'ın yaralıları dükkanı aldıktan sonra kapıyı kapattığı, bu sayede teröristlerin içeri giremediği belirtiliyor.

Zamanı geldi ve geçiyor...

2 gün önce

Yandık, bittik diyoruz da, gerçek sayılar ne? Kim ne satmış, ne kadar turist getirmiş Türkiye’ye? Bu sayıları kim biliyor, kim nasıl tutuyor?

Türkiye'den Barcelona açıklaması: Lanetliyoruz

2 gün önce

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Barcelona saldırısına ilişkin yaptığı açıklamada 'Bu alçakça terör eylemini güçlü bir şekilde kınıyoruz. İspanya ile dayanışma içerisindeyiz. Dualarımız Barcelona ile' ifadelerini kullandı.

Barcelona'da terör saldırısı: 13 ölü

2 gün önce

İspanya’nın Barcelona şehrinde bir minibüs kalabalığın arasında daldı. Olayda ilk açıklamalara göre 2 ölü ve en az 20 yaralı bulunduğu belirtiliyor. Ancak İspanyol yerel basını olayda 13 kişinin öldüğünü açıkladı. Polis, saldırganın olay yerine yakın bir barda çevrelendiğini açıkladı. Saldırıyı DEAŞ üstlendi.

Kayseri’de kısa şehir turu...

2 gün önce

12 saatlik 36 saatlik kent gezileri önerileri ile birlikte değerlendirilmek üzere yol üzerindeki yerleşimlerin 2 saatlik kısa ziyaretlerle de tanınabileceğini yaşadığım Kayseri gezisini paylaşmak istiyorum.

Alman pazarı 2018 rotasını çizdi

2 gün önce

Almanya’nın önde gelen tur operatörleri, daha şimdiden 2018 yaz sezonuna odaklandı. Portföylerini genişleten TUI, Thomas Cook ve DER Touristik, 2018 için tatil satışlarına başladı.

En değerli turistik arazi neden elde kaldı?

2 gün önce

Galatasaray Kulübü'ne ait Riva arazisinin Emlak Konut GYO tarafından düzenlenen ihalesinin kazananı olan, ancak daha sonra sözleşme imzalamayarak hakkını kullanmayan Fema İnşaat ve KLV İnşaat İş Ortaklığı, yapılan imar değişikliklerinin kararda etkili olduğunu duyurdu.

İspanya’da hava trafiği felç olacak

2 gün önce

İspanya’da 25 havalimanının çalışanları, çalışma koşullarını ve düşük ücretleri protesto etmek için Eylül ve Aralık ayları arasında belirlenen 25 günde 24 saatlik greve gidecek.

10 günlük tatil hakkında bilinmesi gerekenler

2 gün önce

İdari tatil kavramı bir kez daha gündeme geldi. 10 günlük bayram tatilinin idari izin çatısı altında duyurulması, bazı vatandaşların kafasında soru işareti bıraktı.

Borajet'in eski sahibi hakkında yakalama kararı

2 gün önce

Geçen yılın sonunda el değiştiren Borajet’in satışı ile ilgili taraflar arasında kriz yaşandığı anlaşıldı. Şirketi alan taraf, bilançoda oynama yapıldığı gerekçesi ile dolandırıldıkları iddiasında.

Almanya'da ortalık toz duman

2 gün önce

Air Berlin’in geçici iflas dilekçesi vermesi ve ardından yolcuların mağdur olmaması için Alman hükümetinin devreye girmesi, havacılık sektörünü karıştırdı.

İç turizm nefes alacak

2 gün önce

Vizyon Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Talha Çizmeci, kıyı bölgelerinde yaklaşık 500 bini bulan iç pazar hareketliliği beklediklerini kaydetti.

Abbas yolcu!

3 gün önce

Hem gezilip görülebilecek yerleri samimi bir üslupla sunan, hem de gideceğiniz yer ile ilgili konaklama tesisleri, yeme& içme mekanları ve buna benzer birçok konuda reel bilgileri sunan “Abbas Yolcu” projesine start verildi.

Çinli turistler alışkanlıklarını değiştiriyor

3 gün önce

Hotels.com'un yaptığı son araştırmaya göre, Çinli seyahat severler -seyahat etmek için daha fazla zaman, daha fazla yer ve daha egzotik deneyimlerin de aralarında bulunduğu- her şeyin daha fazlasını istiyor

Turizm gelirinde 7 sıra geriledik

3 gün önce

UNWTO ziyaretçi sayısı ve turizm gelirinde ilk 10'u açıkladı. Daha önce ilk 10'da olan Türkiye, turizm gelirinde 17. sıraya düştü.

Bitince dünyanın en büyüğü olacak

3 gün önce

Dünyanın en büyük otelini inşa etmeye hazırlanan Suudi Arabistanlı Bin Ladin grup projeye yeniden başlıyor. İki yıl ertelenen proje firmanın içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılardan dolayı askıda bekliyordu.