Önce kongreye sonra tatile gelecekler

2 gün önce

Hindistan Turizm Federasyonu, Travel Agents Federation of India'nın (TAFI) 11. Olağan Kongresi'nin Muğla'da yapılacağını açıkladı.

Türkiye'ye seyahat uyarısı yapacağız

2 gün önce

Yeşiller Partisi'nin liste başı adayı Cem Özdemir, genel seçimlerden sonra iktidar ortağı oldukları takdirde, Almanya'nın Türkiye'ye seyahat uyarısı yapacağını söyledi.

Farklı düşün, global ol, yarını planla

2 gün önce

Dünya değişiyor. Hem de hiç aralıksız bu değişim devam ediyor. Değişen ekonomik güçler, nüfus yapısı, teknoloji, çevresel hareketler ve değişen değerler, ortaya çıkan pazarın yapısını şekillendiriyor.

Türk turizmine siyasi operasyon çekiliyor

3 gün önce

Bu sene Antalya’ya gelen Avrupalı turist sayısında ciddi bir düşüş olduğunu söyleyen Cornelia Diamond Golf Resort Spa Genel Müdürü Zafer Alkaya, “Türk turizmine siyasi operasyon çekiliyor. Ama biz yılmayacağız” dedi.

Turizmde 42 yılın rekoru kırıldı

3 gün önce

KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. İsmet Esenyel, Kuzey Kıbrıs'ta bu yıl turizmde son 42 yılın en iyi sonuçlarına ulaşıldığını belirtti.

Alkol yasakları turizmcileri endişelendiriyor

3 gün önce

Zonguldak'ta plajda içki içmek isteyen kadın hekimlerin göz altına alınması ve çevreye rahatsızlık verdikleri gerekçesiyle idari para cezası uygulanması turizmcileri endişelendirdi.

Tura değil ölüme gittiler

3 gün önce

Antalya'nın Kumluca ilçesinde tur midibüsünün uçuruma yuvarlanması sonucu 5 kişi hayatını kaybetti, 26 kişi yaralandı.

Türk turizminin alkol sorunsalı

4 gün önce

Hürriyet Gazetesi köşe yazarlarından Cengiz Semercioğlu, Türk turizminin alkol sorunsalını köşesine taşıdı. Semercioğlu, köşe yazısında alkol satışı yapan mekanlar için 2019 yılında uygulamaya girecek düzenlemeye yer verdi.

Türk turist Yunanistan’a içmeye mi gidiyor?

4 gün önce

Yunanistan İstatistik Kurumu (ELSTAT) verilerine göre bu yıl Türk turist sayısının 1 milyonu aşması beklenirken, ülkenin saygın gazetelerinden Kathimerini, "Türk turistler alkol ucuz olduğu için Yunanistan'a geliyor" yorumunu yaptı.

2 bin 300 yıllık antik kentin engelleri kalkıyor

4 gün önce

Türkiye'nin en önemli antik kentlerinden Hierapolis'in 1994 yılından bu yana Koç Vakfı ile sponsorluğunu üstlenen Tofaş, Türkiye'de bir ilke imza atıyor. İlk kez bir antik kentte engellilere yönelik gezi parkuru yapılıyor.

2018 turizmin kırılma noktası olacak

4 gün önce

Bilgili Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Bilgili, “Türkiye aleyhine çok ciddi bir kampanya var, Türkiye’nin karşı atak yapması için tam zamanı. Bizim kaybettiğimiz Avrupalı turistler Yunanistan’a gidiyor. Üstelik Türkler de... Yunanistan sayemizde krizden çıkıyor. Türkler Yunanistan’ı ihya etti” dedi.

Jolly Tur'da yaz da tatil de bitmedi

4 gün önce

Yazın son demlerinde kendinize yeni bir tatil hediye etmek, pastırma yazını evde değil de plajda geçirmek istiyorsanız, Jolly Tur’da seçenek çok.

Kapadokya 2023 Turizm Çalıştayı sona erdi

5 gün önce

Kapadokya bölgesinin turizmde 2023 hedeflerine uygun bir yapılanma ile ulaştırılması amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ‘Yeni hedefler, yeni bir gelecek‘ sloganı ile düzenlenen ‘Kapadokya 2023 Turizm Çalıştayı’ düzenlendi.