Sektörün başı sahte web siteleriyle dertte

1 gün önce

Antalya başta olmak üzere İzmir ve Muğla’daki 5 yıldızlı otellere ait internet sitelerini taklit eden dolandırıcılar yüzlerce tüketicinin tatil hayallerini suya düşürdü.

Devlerin lüks otel kapışması

2 gün önce

Aralarında Armani ve Bvlgari’nin de yer aldığı lüks otel markaları Bodrum için yarışa girdi. Dünyaca ünlü markalar Bodrum’daki Rebis Bodrum Luxury Hotel için masada.

Yerli zincirlerden 28 yeni otel geliyor

2 gün önce

Aralarında Limak'tan, Elite World Hotels'e, Ela Quality'nin de olduğu 14 yerli otel markası Bodrum'dan İstanbul'a kadar çeşitli tür ve sınıflardan otel projeleri var.

Rusya'da iç turizme vergi darbesi

2 gün önce

Rusya parlamentosunun alt kanadı Devlet Duması, yurtiçinde tatil yapmak isteyen Rusya vatandaşlarından ek vergi alınmasıyla ilgili kararı üçüncü oturumda kabul etti.

Tatilde araç kiralarken dikkat edilecekler

2 gün önce

Tatilde keyfinizi kaçırabilecek durumlarla karşılaşmamak için araç kiralamanın da püf noktaları olduğunu unutmamak gerekiyor. İşte, araç kiralama konusunda dikkat edilmesi gerekenler...

TÜROB'tan yeni bakan ile ilgili açıklama

2 gün önce

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Timur Bayındır, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un yeni Kültür ve Turizm Bakanı olarak atanmasına ilişkin bir açıklama yaptı.

Kozmetik sektörüne Arap turist dopingi

2 gün önce

Ortadoğulu turist kozmetik firmalarının yüzünü güldürdü. Normal sepet ortalamasının 2-3 katı alışveriş yapan Arap turistler sayesinde yatırımcılar da Türk firmalarının kapısını çalıyor. Türkiye'deki 20 markanın bir yıl içinde 597 mağaza açacağı öngörülüyor.

142 yıllık otel Doğuş Grubu'nun oldu

2 gün önce

Türkiye’de yeme-içme yatırımlarına bir süre ara veren Doğuş Grubu’nun patronu turizmde ise uluslararası pazarlardaki varlığını artırıyor. Daha önce Yunanistan, Hırvatistan, İtalya ve İspanya’da peş peşe oteller alan Doğuş Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk’in yeni gözdesi İsviçre…

Sultanahmet’te turist profili değişti

2 gün önce

Türkiye'nin gözbebeği, İstanbul'un tarihi yarımadası Sultanahmet’te, Avrupalı turistlerin yerini, Kuzey Afrikalı ve Ortadoğulu turistler aldı.

Ruslara turizm öğreteceğiz

3 gün önce

2018 Dünya Kupası'nda Rusya'ya gelecek misafirleri ağırlayacak otellerin personeli ve turizm meslek lisesi öğrencileri, Antalya'da hızlandırılmış eğitime alınacak.

Bodrum 3 ay dolu

3 gün önce

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, önümüzdeki 3 ay içinde ilçeye tatil için gelecekleri, mağdur olmamaları için mutlaka rezervasyon yaptırmaları konusunda uyardı.

Rakamlar 2018 için umutlandırıyor

3 gün önce

Turizmde 2015 sezonu geçildi, rakamlar 2014 yılına yaklaştı. Rusların yanı sıra Avrupa’dan gelen rakamlar sektör temsilcilerini sevindirdi.

Anı Tur rotayı Avrupa’ya çevirdi

3 gün önce

Otelcilikte Aurum markasıyla büyüyen, Max Holiday adlı bir zincir otel markası oluşturan Anı Tur, şimdi de rotasını Avrupa’ya çevirdi.