Bakan Avcı turizm seferberliği başlattı

3 gün önce

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, İsrail ile ilişkilerin düzelmesinin ardından 7 yıl sonra bakan düzeyinde İsrail’e ilk ziyareti yapacak. Ülkede turizm fuarına katılacak olan Avcı, turizmde seferberlik yaratacak yenilikleri de anlattı.

İşadamları Antalya'nın imajını yükseltecek

3 gün önce

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yusuf Hacısüleyman, Berlin'den gelen Türk iş adamlarını ağırladığı ziyarette Türkiye'nin imajını yukarılara taşımak için hep birlikte çalışmaları gerektiğini söyledi.

Ankara turizmi için nöbet değişimi

4 gün önce

2014 yılında Ankara Turistik Otelciler ve İşletmeler Derneği adıyla kurulan ANTOD yeni yönetimini belirledi. Ankara'da gerçekleşen Olağanüstü Genel Kurul'da Savaş Çolakoğlu, ANTOD’ un yeni başkanı oldu.

İtalya'da otele çığ düştü

4 gün önce

İtalya'nın orta kesimlerini sarsan deprem fırtınasının ardından Pescara kentinin batısındaki Rigopiano'da bir otele çığ düştü. Yer sarsıntısıyla hareket eden kar yığınının altında kalan otelde 30 kişinin bulunduğu bildiriliyor.

İşte turizm sektöründe 2017 trendleri

4 gün önce

Global seyahat sektörü profesyonellerine teknoloji ve rezervasyon çözümleri sunan HotelsPro’nun Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, 2017 yılında dünyada ve Türkiye’de turizm sektörünü etkileyebilecek gelişmeleri açıkladı.

Avrupa pazarının kaderini belirleyecek kritik 3 ay

4 gün önce

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, 2017 turizm sezonundaki Avrupa pazarına ilişkin, "Önümüzdeki 3 ay, Avrupa pazarında bizim için belirleyici olacak. Buradaki satışların boyutu, sayısı, gerçekleşmesi 2017 yılında genel seyir hakkında da bize çok olumlu etkiler verecek" dedi.

Uluslararası Hotel Equipment Fuarı açıldı

4 gün önce

Turizm sektörünün en önemli fuarlarından Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı (Hotel Equipment) dün 28'inci kez açıldı. 311 firmanın stant açtığı fuara, 35 ülkeden ziyaretçi ve alım heyetleri katıldı.

İspanya Kralı'ndan Türkiye standına ziyaret

5 gün önce

İspanya Kralı VI. Felipe ve eşi Kraliçesi Letizia, Madrid’te başlayan FITUR Fuarı’nda Türkiye standını standını ziyaret etti. Kral Felipe, “İstanbul’un acısı Madrid’in acısıdır” diyerek Türkiye’ye destek mesajı verdi

BELÇİKA'DA BİR KÖY GEZİSİ...

5 gün önce

Doğal, Kültürel ve Toplumsal Değerlerin ön plana çıkarılacağı bir turizm anlayışının gelişimi için 2017 BM tarafından “Uluslararası Kalkınma İçin Sürdürülebilir Turizm Yılı” ilan edildi.

MICE sektörü İstanbul’da buluşacak

5 gün önce

Dünyanın en büyük üçüncü MICE (Meeting, Incentive, Congress, Events) fuarı ACE of M.I.C.E. Kongre, Toplantı ve Etkinlik Sektörü Fuarı’nın dördüncüsü 22-24 Şubat 2017 tarihlerinde Turkish Airlines isim sponsorluğunda İstanbul Kongre Merkezi- ICC’de gerçekleşecek.