Türk Kahvesi'ne UNESCO standardı geliyor

3 gün önce

“Türk Kahvesi Kültürü ve Geleneği” adı altında 2013 yılında UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Temsili Listesi’ne giren Türk kahvesinin standartları, dün yapılan “Arama Toplantısı” ile ilk kez masaya yatırıldı.

Ukrayna'dan charter uçuşları başladı

3 gün önce

Turizmde yaşanan tıkanıklığın önüne geçmek için girişimlerde bulunan Kuşadalı turizmcilere ilk müjdeli haber Ukranya'dan geldi. Kiev'den Kuşadası'na turist getiren ilk charter uçağı Adnan Menderes Havalimanı'na indi

Turizmdeki kriz o sektörü de daralttı

3 gün önce

ETÜDER Başkanı Melih Şahinöz, "Türkiye'de ev dışı tüketim sektörünün büyüme ortalaması dünya ve Avrupa ortalamalarının hep önündeydi fakat geçtiğimiz sene ülkemizde yaşanan hain darbe girişimi, terör saldırıları sonrasında turizmde yaşanan sorunlar sektörümüzün bu sene geçtiğimiz seneye göre daralmasına sebep oldu" dedi.

Onur Air Kıbrıs uçuşlarını neden durdurdu?

3 gün önce

Onur Air, yıllardır düzenlediği İstanbul-Kıbrıs Ercan uçuşlarını sona erdirdi. Operasyon yoğunluğunu Rusya, Avrupa ve iç hatlarda artırmak isteyen Onur Havayolları’nın, Ercan hattında artan rekabet ve karlılığın düşmesinden dolayı böyle bir karar aldığı kaydedildi.

21 yeni otel daha geliyor

3 gün önce

Nisan ayına ilişkin yatırım teşvik belgelerinin listesi bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, nisan ayında 21 yeni otel yatırımı ve 5 tane modernizasyon projesi teşvike bağlandı.

Bu ilçede oteller bedava

3 gün önce

Bursa’nın Orhaneli ilçesine misafir olarak gelenler hiçbir şeye para ödemiyor. İlçede otel, hamam, çamaşırhane, hastane servisi, internet ve tuvalet bedava.

Turizmci çareyi kredide aradı

4 gün önce

Bu yıl gelen turist sayısının Rusya sayesinde arttığını belirten ATSO Başkan Yardımcısı Hacısüleyman, Avrupa Pazarı’nda ciddi düşüşler yaşandığını ancak kredi kullanımının arttığına dikkat çekti.

O ülkeden görülmemiş turizm kampanyası

4 gün önce

İsveç, son derece farklı bir turizm kampanyasına imza atarak bütün ülkeyi Airbnb’de listeledi. Bu ilginç kampanya, Volvo’nun Jean-Claude Van Damme’ın rol aldığı meşhur tır reklamını hazırlayan Forsman & Bodenfors isimli ajansın ortaklığıyla hayata geçirildi ve Allemansrätten meselesini temel alıyor.

Rusya pazarında rakamlar 2015’i yakalar

4 gün önce

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, bu yıl Rusyadan Türkiyeye giden turist sayısının 2015 yılının düzeyine varacağını belirtti.

İstanbul eğlencesini kaybetti

4 gün önce

İstanbul gece hayatının 41 yıllık sembol mekanlarından Etiler Şamdan’ın eşyaları, açık artıma ile satışa çıkacak. Ünü ülke sınırlarını aşan ve yılbaşı akşamı yaşanan terör saldırısı sonucu 39 kişinin hayatını kaybettiği gece kulübü Reina ise, tarih oldu.

Türkler'in uçuş tercihlerini ortaya koyan araştırma

4 gün önce

Uçak bileti satış sitelerinden Enuygun.com’un uçakla seyahat eden 2000’i aşkın katılımcıyla yaptığı araştırmaya göre, Türk seyahatseverlerin %65’i uçakta ön tarafta oturmayı tercih ederken, %83,7’si ise pencere kenarındaki koltukları tercih ediyor.