THY’ye Skytrax’tan 4 ödül birden

2 gün önce

2017 Skytrax sonuçlarına göre üst üste 9’uncu kez “Güney Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi” ilân edilen Türk Hava Yolları (THY), “En İyi Business Class İkram Servisi”, “En İyi Business Class Özel Yolcu Salonu” ve “En İyi Business Class Özel Yolcu Salonu İkramı” ödüllerinin de sahibi oldu.

Ulusoy için iflas kararı

2 gün önce

Türkiye’nin en köklü yolcu taşıyan markalarından Ulusoy için mahkeme iflas kararı verdi. Temeli 1930’ların sonunda Ulusoy için geçen hafta verilen iflas kararı sonrası şirketin tasfiyesine başlanacak. Aile arasındaki bölünme sonrası Ulusoy Seyahat, Türkiye Futbol Federasyonu’nun eski başkanı Haluk Ulusoy’a kalmıştı.

Cruise turlarına ilgi her geçen gün artıyor

2 gün önce

Bu bayram tatillerini kalabalıklardan uzak, uzun otobüs yolculukları yapmadan, şıklık ve konfor içerisinde, her güne başka bir limanda, yeni bir kentte uyanarak geçirmek isteyen seyahat severler tercihini cruise turlarından yana kullanıyor.

İlk Türk gezgin grubu Kuzey Kutbu’na bayrak dikti

2 gün önce

Gezginlerin hayalini uzun süredir süsleyen bir keşif FEST Travel ile nihayet gerçeğe dönüştü. Faruk Pekin liderliğindeki ilk Türk gezgin grubu Kuzey Kutbu’nda 90 Derece’ye bayrak dikti.

Rixos’tan yıldızlarla dolu bayram coşkusu

2 gün önce

Konuklarına tüm konfor ve lüks detayların düşünüldüğü, üstün hizmet kalitesiyle ayrıcalıklı bir tatil deneyimi sunan Rixos Hotels, yıldızlarla dolu konser ve gösterileri bayramda konuklarıyla buluşturuyor.

Kalamış Jigger Roof Bar’da yaz keyfi

2 gün önce

Anadolu Yakası’nın en prestijli oteli Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel’in teras katında hizmet veren Jigger Roof Bar, yaz gecelerinize renk katacak. Eşsiz Kalamış manzaralı Jigger Roof Bar 2017 yazında da hem keyifli zaman geçirmek isteyenlere hem de lezzet arayanlara ev sahipliği yapacak.

Park Inn by Radisson yeni otelini Mekke’de açtı

2 gün önce

Carlson Rezidor Hotel Group’un renkli ve dinamik orta ölçekli otel markası Park Inn by Radisson, Mekke’deki ilk tesisi olan Makkah Al Naseem otelini açtı. Grup, ülke çapında halen faaliyette ve geliştirilmekte olan 35 otel ve 9.000’den fazla odayla Suudi Arabistan’daki varlığını giderek güçlendiriyor.

Hilton’dan dev yaz indirimi

3 gün önce

Hilton’un 200’den fazla destinasyonda geçerli ‘Yaz İndirimi’ kampanyası, tatilcilere yüzde 25’e varan tasarruf imkanı sunuyor.

Türkiye'de en pahalı tatil nerede yapılıyor?

3 gün önce

Bu yıl Şeker Bayramı’nın okulların kapanmasından 2 hafta sonrasına denk gelmesi turizm sektörünü hareketlendirdi. Fiyatlarsa, tur tarihine ve gidilecek yere göre değişkenlik gösterse de, 2 çocuklu bir ailenin haftalık otel harcamasının Türkiye ortalamasında 4 bin- 5 bin TL civarında değişiyor.

Antalya sessiz sedasız rekora koşuyor

3 gün önce

Rusya'nın Antalya Başkonsolosu Oleg Rogoza, bu yıl Rus turist sayısında ciddi bir yükselme olduğunu belirterek, "Sadece Mayıs ayı içinde 500 bin turist geldi. Bu gelen sayı geçen yıl gelen tüm turist sayısını kapattı" dedi.

Diyarbakırlı turizmcinin direkt uçuş sevinci

3 gün önce

Başbakan Binali Yıldırım’ın Diyarbakır’dan Avrupa’ya direkt seferlerin başlatılacağı müjdesi turizm sektörünü sevindirdi. Kente gelecek turist sayısının artacağını belirten turizmciler, bunun konaklamadan, yiyeceğe kadar birçok sektöre ekonomik katkı sunacağını ifade etti.

Bayramda cruise turlarına yoğun ilgi

3 gün önce

Bu bayram tatillerini kalabalıklardan uzak, uzun otobüs yolculukları yapmadan, şıklık ve konfor içerisinde, her güne başka bir limanda, yeni bir kentte uyanarak geçirmek isteyen seyahat severler tercihini cruise turlarından yana kullanıyor.

Oteller yabancıların eline geçecek

3 gün önce

Turizm Yatırımcıları Derneği Yönetim Kurlu Başkan Yardımcısı Recai Çakır, "Destek verilmezse bir çok otel yabancıların eline geçecek. Desteklerle her yıl yüzde 5 fiyat artarsa, 2027’de 100 Milyar Dolarlık turizm gelirini bile yakalayabiliriz” diye konuştu.

Eski bakandan Türkiye Festivali'ne ağır eleştiri

3 gün önce

Eski Turizm Bakanı Bahattin Yücel, Moskova'da 16-18 Haziran tarihleri arasında düzenlenen Türkiye Festivali'ni, 'Seksenlerin ikinci yarısından bir yöntem' olduğu gerekçesiyle eleştirdi. Yücel'in yazısı şöyle:

Otelci artık kiloyla alışveriş ediyor

3 gün önce

Türkiye Otelciler Birliği Başkanı Timur Bayındır, sektörde artık otellerin gıda ve işçi alım süreçlerinde ekonomideki çarkları ciddi ölçüde durduracak kısıtlamalara gittiğine dikkat çekti.

Çevreye duyarlı otellerin elektriği devletten

3 gün önce

Çevreye duyarlı konaklama tesislerine, elektrik enerjisi başta olmak üzere çeşitli konularda destek verilecek. Kış, yayla, termal ve kırsal turizm faaliyeti yürütmek çevreye duyarlı tesis belgesi almayı kolaylaştıracak.

Corendon'dan bilime destek

4 gün önce

Amerika’da NASA Sponsorluğu ile düzenlenen CanSat Competition 2017’ye katılan, Corendon Airlines’ın desteklediği İTÜ APİS Ar-Ge Uydu Takımı 100’den fazla takım arasında kritik tasarımda dünya birincisi oldu.