30'uncu yılımızda geleceği şekillendiriyoruz

3 yıl önce

İçinde Körfez ve Kuzey Afrika ülkelerinin de bulunduğu Orta Doğu pazarının en önemli aktörlerinin başında yer alan Karnak Travel, 30’uncu kuruluş yıldönümünü kutluyor.

Birinci yılımızı başarıyla bitirdik

3 yıl önce

İstanbul’un önde gelen otel yatırımlarından Radisson Blu Hotel İstanbul Şişli, 1'inci yılını geride bıraktı. Yıl içinde birçok organizasyona ev sahipliği yapan otel, % 73 ortalama dolulukla İstanbul ortalamasının üzerinde bir performans sergiledi.

Farklı konseptleri birleştiren otel

3 yıl önce

Açılışının üzerinden geçen kısa sürede kendi müdavimlerini oluşturan Ramada Encore İstanbul Airport, İstanbul’un en popüler otelleri arasındaki yerini aldı.

Herşey Dahil'in sonu yok

3 yıl önce

1999 yılından bu yana 164 odası ile Alanya’da Apart olarak hizmet veren Club Sidar Otel bu güne kadar her şey dahili hiç uygulamayan bir otel olarak dikkat çekiyor.

Alanya'nın % 100 dolu oteli

3 yıl önce

Alanya Okurcalar bölgesinde bu yıl hizmete giren özellikli beş yıldızlı Litore Resort Hotel sezona merhaba dedi.

Turizm sektörünün en büyük sorunu ‘istihdam’

3 yıl önce

Haliç'in tarihi ve kültürel özellikleri ile öne çıkan bir destinasyon haline geldiğini belirten Hilton Garden Inn İstanbul Golden Horn Genel Müdürü Mehmet Emin Kocaaliler, "Yakın gelecekte İstanbul'un en cazip bölgesi olacak. Biz de otel olarak bölgenin gelişmesi için çaba harcıyoruz" dedi.

Kumkapı’da turizmin çıtasını yükselttik

3 yıl önce

Skailon Hotel, Kumkapı’nın turizmdeki markası haline geldi. Kumkapı’nın tek 4 yıldızlı oteli olan Skalion, yatırımcılarının yüzünü güldürdü ve ilk açıldığı yıl sezonu yüzde 70 doluluk ile kapattı. 2014 yılında açılan Skalion Hotel’in başarı hikayesini, Genel Koordinatörü Ali Öztürkmen, Turizm Aktüel okurlarına anlattı.

Sektördeki hizmet standartını yükselttik

3 yıl önce

Dünyanın en önemli açıkhava müzesi, Türk turizminin gözbebeği Kapadokya’nın en önemli turizm yatırımcılarından Dinler Ailesi, turizm sektöründeki başarılarını, sıcak hava balonculuğu alanında da sürdürüyor.

İstanbul’un Yeni Crowne Plaza’sı ORYAPARK

3 yıl önce

Bir otel düşünün: Misafirlerini o kadar çok seviyor ki, onlar için mutfağında özel makarnalar, pizzalar, hamburger köfteleri, ekmek ve kurabiyeler hazırlıyor. Bu kadarla bitmedi… Hatta bu otelde misafirlere ikram edilen çikolatalar bile yine otelin mutfağında hazırlanıyor. Peki bu otel, hangi otel?

Otel müdürünün patronla imtihanı

4 yıl önce

İstanbul’u dinliyorum gözlerin kapalı… Takırtılar, tukurtular, hırıltılar, uğultular, şırıltılar, mırıltılar… Her yer toz duman, halimiz yaman. Evet, İstanbul’un her yeri otel şantiyesiyle dolu. Her köşe başında bir inşaat. Biz de bu kentte turizm yapıyoruz. Yakında neredeyse kişi başına bir otel düşecek. Otel enflasyonunun yaşandığı şehirde, haliyle genel müdür sirkülasyonu da fazla oluyor.

Kapadokya Türk turizminin göz bebeğidir

4 yıl önce

Kapadokya Uçhisar’da bir hafta sonra hizmete girecek olan Harem Cappadocia Hotel’in sahibi Mustafa Esen Kapadokya turizmini Turizm Aktüel’e değerlendirdi.

Assos'un ilk ve tek denizcilik temalı oteli!

4 yıl önce

2 yıl önce Assos Behram Hotel'i hizmete açan Eczacı Cahit ve Hüsniye Tokoğlu çifti, yeni otel yatırımı için yine Assos'u tercih etti. 2 ay önce Türkiye'nin ilk ve tek denizcilik temalı oteli olan 'Assos Barbarossa'yı hizmete açan Tokoğlu çifti, yeni otellerinin heyecanını yaşıyor.